Salgının yan etkilerini tedavi etmek

10 kişiden 8’i en az bir tür kas-iskelet ağrısı çekiyor. Aslında, dünya çapında engelliliğe en çok katkıda bulunan bir durum. Pandemide, daha hareketsiz günlük yaşamın bir sonucu olarak sırt ve boyun ağrıları büyüyen bir sağlık sorunu haline geldi. Navamedic, insanları ağrı kesici için bu ilaçsız alternatiften haberdar etmek için ThermaCare®’i yeniden piyasaya sürüyor.

Kas-iskelet ağrısı genellikle kas gerginliği ve aşırı eforun, psikolojik stresin veya çalışma duruşlarının, genellikle hareketsiz bir yaşam tarzıyla birlikte olmasının bir sonucu. Bel ağrısı son derece yaygındır ve herhangi bir zamanda genel popülasyondaki yetişkinlerin %30-40’ını etkiliyor. Boyun ağrısı ve omuz ağrısı için prevalans %15-20 aralığında. Pandemi sırt ve boyun ağrılarında artışa neden oldu.

“Bunun birkaç nedeni var. Birincisi, evden çalışırken insanlar normalde olduğundan daha az hareket ediyor. Günlük ve çeşitli fiziksel aktivite, kas-iskelet ağrısını önlemenin ve ondan kurtulmanın anahtarı. İkincisi, pandemi sırasında boyun, omuz ve sırt ağrısına neden olabilecek psikolojik stres arttı. Son olarak, mutfakta veya oturma odasında daha az ergonomik bir düzende evden çalışmak zamanla kas-iskelet ağrısına neden olabilir,” diyor Bilim Kurulu Baş Görevlisi Astrid T. Bratvedt.

Navamedic, Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Hollanda’da yeni bir iletişim konsepti ve web siteleri ile ThermaCare®’i bu baharda yeniden sundu. ThermaCare®, ısı kullanarak ve ilaç kullanmadan kas ve eklemler için etkili ve uzun süreli bir ağrı kesici. Ürün, 16 saate kadar etkili ağrı kesici sağlayarak hızlı rahatlama için geliştirildi ve insanların günlük yaşamlarında aktif kalmalarına yardımcı oluyor.

“Kas-iskelet ağrısı, nüfusun büyük çoğunluğu için yaşam kalitesini etkileyen büyük bir sağlık sorunu. Bir sağlık sorunu olarak daha fazla ilgiyi hak ediyor ve daha fazla içgörü ve bilgiye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. ThermaCare® web sitesinde bu önemli konuyla ilgili makaleler ve röportajların yanı sıra etkili ve ilaçsız bir ağrı kesici olarak ThermaCare hakkında bilgiler sunacağız,” diyerek sözlerini noktalıyor Astrid T. Bratvedt.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here