Sanofi Grubu Genzyme ile Biyoteknoloji Alanına Girdi

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Genzyme’ı bünyesine katan Sanofi Grubu kalıtsal bozukluklar, böbrek hastalıkları, ortopedi, kanser, organ nakli ve bağışıklık sistemi bozukluklarına yönelik ürünlerle beraber Türkiye’nin en geniş hizmet yelpazesine ulaştı.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında gerçekleşen global birleşmeden sonra Türkiye’de de Genzyme ile Sanofi Grubu’nun birleşmesi tamamlandı. Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Genzyme, nadir görülen kalıtsal bozukluklar, böbrek hastalıkları, ortopedi, kanser, organ nakli ve bağışıklık sistemi bozukluklarına getirdiği çözümlerle Sanofi Grubu’nu Türkiye’nin en geniş hizmet yelpazesine ulaştırdı. Türkiye’de özellikle nadir hastalıklar alanında yoğunlaşan 14 ürünü ile faaliyet gösteren Genzyme, kendi pazarının lideri konumunda.

Sanofi Grubu Ülke Müdürü Olivier Guillaume, Genzyme birleşmesinin Türkiye için taşıdığı önemi “Genzyme’ın grup bünyesine katılmasıyla beraber Türkiye’nin en geniş hizmet yelpazesine sahip olduk. Orijinal, eşdeğer ilaçlar ve aşılarımızla ulaştığımız lider konumu biyoteknoloji ile pekiştireceğiz. Bu hizmet çeşitliliği ile Türk toplumunun sağlıkla ilgili tüm ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunacağız” sözleriyle ifade etti.

Genzyme Genel Müdürü Cenk Sökmen ise şirketin zengin inovasyon geçmişine değinirken “Sanofi ile nadir görülen hastalıklarla mücadele eden hastaların hayatını değiştirecek çığır açıcı tedaviler geliştirip, yeniliklere birlikte imza atacağımız ve daha da büyüyeceğimiz heyecan verici bir vizyonu paylaşıyoruz. Tüm Genzyme organizasyonunun içerisinde en genç ve gelişmekte olan pazara sahip Genzyme Türkiye, Sanofi güç birliği ile daha çok hastaya çözüm ulaştırabilecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here