SCA Hijyen Tena Markası İle Fuarın Yıldızı Oldu


Avrasya’nın sağlık sektöründeki en büyük buluşmasına İsveçli dünya markası SCA Hijyen TENA markasıyla katıldı.

41 ülkeden 1.204 firma ve firma temsilcisinin katılımıyla medikal sektörün buluşma noktası olan EXPOMED ve LABTECH Fuarları, 4-7 Nisan 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun da ziyaret ettiği ve 20.’si gerçekleştirilen fuar, bu sene de ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanın lider şirketleri için tercih edilen bir platform olan EKSPOMED ve LABTEK, sağlık sektörünün temel ihtiyaçları olan medikal malzeme ve hizmetler çok geniş bir ürün çeşitliliği ile üretici firmalar, tedarikçi ve ulusal pavilyonları da içererek bir araya geldiler.

Tena Markası İle Fuarın Genç Yıldızı Oldu

 

Geçen sene Mart ayında Türkiye pazarına ilk kez tanıtılan TENA, bu yıl ikinci kez 30.000 kişinin ziyaret ettiği medikal sektörün en büyük fuarında yerini aldı. SCA Hijyen, bu pazarlama platformunda yerli ve yabancı ziyaretçileri TENA’nın geniş ürün gamı ile buluşturarak hasta bezi, emici külot ve mesane pedleri kategorisindeki ürünlerinin üstün özelliklerini tanıttı.  TENA markasının geniş ürün gamına eklenen yeni nesil emici külot TENA Pants ConfioFit ise sunduğu innovasyon ve konfor ile fuarın en çok ilgi gören ürünleri arasında yerini aldı.

SCA Hijyen Genel Müdürü Cem Türker; fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Yurtdışında farklı ülkelerde katıldığımız 6 fuar ile bile karşılaştırdığımızda çok verimli bulduğumuz, kurulduğumuzdan beri aralıksız iştirak ettiğimiz TÜYAP Ekspomed Fuarı’ndan bu sene çok memnun kaldık.  Türkiye çapında oluşturduğumuz bayi ağımıza destek olacak alt bayi ve medikal marketler kazandık, mevcut bayilerimizi de orada kucaklayarak memnuniyetlerini dinleme şansı bulduk. Sektörü bir araya getiren, pazarı değerlendirme şansı bulduğumuz bu fuara SCA Ailesi olarak önümüzdeki yıllarda da katılımımızı sürdüreceğiz. “ dedi.  Sektördeki hedefleriyle ilgili ise; “SCA olarak Türkiye’deki hasta bezi pazarını büyütmeye kararlıyız. Türkiye’deki hasta bezi tüketimi şu anda Avrupa’nın çok gerisinde. Bizim amacımız hastaları ve hasta yakınlarını bilinçlendirerek ihtiyaçlarına yönelik doğru ve kaliteli ürünleri kullanmalarını sağlamak. Doğru ve kaliteli ürünleri kullanmak, son kullanıcının bu ürünler için ayırdığı toplam bütçeyi de düşürmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Hayatı Kolaylaştıran Çözümler

SCA Hijyen Pazarlama Müdürü Ebru Ünüvar ise; “Bu yıl yeni ürünümüz olan ince, rahat ve fit giyim sağlayan TENA Pants ConfioFit Emici Külot’u müşterilerimize başarı ile tanıttık.  Bu tür ürünler hayatı kolaylaştırdığı ve hastaların yaşam kalitesini arttırdığı için hem son kullanıcı hem de onun bakımını sağlayan kişiler için çok büyük değer taşımakta. Emici külotların kullanım kolaylığını ve konforunu deneyimleyenlerin bu konfordan vazgeçmek istemediklerini görüyoruz. Yeni ürünümüz TENA Pants ConfioFit, sağladığı %100 korumanın yanısıra eskiye oranla %30 inceltilmiş yapısıyla, giysilerin altından fark edilmeden rahatlıkla ve güvenle kullanılabilmekte.” dedi.

SCA Hijyen

1929 yılında İsveç’de kurulan SCA, kişisel bakım ürünleri pazarında dünyanın önde gelen firmalarından biridir. Kişisel Bakım Ürünleri’nde Hasta Bezi, Çocuk Bezi, Hijyenik Ped, Temizlik Kağıtları kategorilerinde faaliyet gösteren SCA, ayrıca dünyanın en büyük Ev Dışı Kağıt Ürünleri ve Orman Ürünleri firmalarından biridir. Hasta bezi kategorisinde TENA markası ile dünya ve Avrupa’da lider konumda olan SCA, Çocuk Bezi ve Hijyenik Ped’de Avrupa 3.’sü, Tüketici ve Ev Dışı Kağıt Ürünleri’nde Avrupa lideri durumundadır. Dünya çapında 50’nin üzerinde ülkede üretim ve 100’ün üzerinde ülkede satış yapan SCA’nın, 2012 yılı satışları toplam 9,8 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir ve yaklaşık 37.000 çalışanı bulunmaktadır. SCA, gündelik yaşam kalitesini artıran temel ürünler sunma misyonu ile hareket etmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here