Senior Assist, ‘3. Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi’ne Sponsor Oldu

Avrupa’nın lider sağlık kuruluşları arasında yer alan Senior Assist, 12 -14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 3. Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi’ne sponsor oldu. Yerli ve yabancı birçok uzmanın bir araya gelerek evde bakım hizmetlerinin bugünü ve yarınını tartıştığı, küresel örneklerin paylaşıldığı kongrede Senior Assist hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanları ile biraraya gelme fırsatını buldu.

Kongre kapsamında düzenlenen kursta eğitmenlik yapan Evde Bakım Derneği Genel Sekreteri ve Senior Assist Evde Bakım Hizmetleri Genel Müdürü Aynur Dik, evde bakım hizmetleri ile ilgili sağlık çalışanlarına deneyimlerini aktardı. Evde sağlık ve bakım hizmetlerinin gelişmiş ülkelerde sağlık sisteminin önemli bir parçası olduğunu belirten Aynur Dik, Türkiye’de de hizmetin önem kazanmakta olduğunu söyledi. Kurs katılımcılarına evde bakım hizmetlerinde hizmet kabul ve red kriterleri, hizmet kabulü, planlanması, başlatılması, ve sonlandırılması, evde bakım hizmetlerinde dokümantasyon, hizmetin denetimi, hasta ve çalışan güvenliği konularında bilgi paylaşımında bulunda.

Senior Assist; aile sıcaklığında, güvenli, huzurlu ve mutlu bir yaşam sunmayı hedefliyor

Güney Amerika, Büyük Britanya, İspanya ve Belçika başta olmak üzere dünya genelinde 3.200 yatak kapasiteli 42 huzurevi bulunan Avrupa’nın alanında liderlerinden Senior Assist Sağlık Grubu Türkiye’de +60 yaşam evleri, evde bakım, gündüz bakım ve tele bakım olmak üzere 4 temel alanda hizmet sunuyor. Senior Assist, bireylere ‘aile sıcaklığında, güvenli, huzurlu ve mutlu bir yaşam’ sunmayı hedefliyor. İlk etapta Güre’de 80 yatak kapasiteli, Haziran’da tamamlanacak 280 yatak kapasiteli Beylikdüzü merkezleri ile faaliyetlerine başlayan Senior Assist, 5 yıl içerisinde yatak kapasitesini 5 bine çıkarmayı planlıyor.

Senior Assist; sağlıklı ve hasta bireylere bulundukları ortamda sağlık desteği sunuyor

Senior Assist, +60 yaşam evlerinin yanı sıra, günlük yaşam şartlarını koruyarak tedavi sunmak, hastalığın oluşturabileceği yetersizlik etkisini azaltmak amacıyla hasta ve ailelerine, yaşadıkları ortamda sağlık desteği de veriyor.

Yaşamın her döneminden ihtiyaç duyulan evde sağlık hizmetleri kapsamında; aile hekimi/evde bakım doktoru ziyareti, uzman doktor ziyareti, telefonla danışmanlık, hastanede ve evde planlı hemşire veya bakım destek personeli hizmeti, prematüre, yenidoğan bebek bakımı ve aile eğitimi, yoğun bakım hizmeti, diyetisyen hizmeti, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, sosyal hizmet uzmanı ve psikolog hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca; Özel Tedavi Hizmetlerikapsamında, her hastanın karşılaştığı sorunlar ve bakım gereksiniminin kişiye özel olduğu düşünülerek ²Kişiye Özel Hizmet Planı² doğrultusunda hizmet sunan Senior Assist; hastanın kendi bakımını üstlenmesinin önemli olduğu hastalıklar için geliştirilmiş bir “Hastalık Yönetimi Hizmeti” de bulunuyor. Hastanın evden çıkamadığı acil ya da zorunlu durumlarda gereksinimlerini karşılamak amacıyla verilen “Destek Hizmetler” de Senior Assist’in özel tedavi hizmetleri kapsamında. “İş Yerinde Sağlık” hizmetin de ise; kurumun gereksinimleri doğrultusunda hedef kitle odaklı programlar planlanıyor ve çalışanlara bulundukları ortamda hizmet veriliyor. Senior Assist, tedavi ve bakım hizmetinin yanı sıra koruyucu sağlık hizmeti de sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here