Siemens’ten Tıbbi Radyasyon Konusunda Yeni Bilgi Kaynağı

 

Siemens, tıbbi radyasyon uygulamaları konusunda internet tabanlı yeni bir bilgi platformunu hizmete sundu.

Siemens Sağlık Sektörü, X-ışın veya nükleer tıp incelemesi yaptıracak kişiler için yeni bir bilgi kaynağını hizmete sundu. Siemens Sağlık Sektörü, tıbbi radyasyon alanındaki gelişmeleri www.medicalradiation.com sitesinden kamuoyu ile paylaşıyor. Siemens’in yeni uygulamasıyla, tıbbi radyasyon konusunda yeni bilgiler, uygulamaların fiziksel temelleri, görüntüleme teknolojisi ve alınan radyasyonun minimum düzeye indirilmesi için yapılan çalışmalar, bu konudaki uyarılar ile birlikte anlatılırken, bu alanda yaygın kullanılan teknik terimler, hastalar, tıp personeli ve ilgili basın mensuplarının da rahatça anlayabilmesi amacıyla bir sözlük olarak açıklanıyor.

Doz Bilgi Merkezi

Radyasyondan korunma ve tıpta uygulanan radyasyonun dozunun azaltılması konusunda çalışmalarını sürdüren Siemens Sağlık Sektörü, kısa bir süre önce doktor ve klinik personeli için doz azaltma konusunda detaylı bilgiler ve daha ileri eğitim olanağı sağlamak amacıyla www.siemens.com/low-dose adresinde bir “Doz Bilgi Merkezi” oluşturdu. Genel kullanıma açık bu yeni bilgi platformuna erişmek için www.medicalradiation.com uzantısını internete yazmak yeterli.

2011’de 12,5 Milyar Avro’luk Gelir

Siemens Sağlık Sektörü, sağlık endüstrisinin dünyadaki en büyük tedarikçilerinden biri ve tıbbi görüntüleme, laboratuvar teşhisi, hastane bilgi yönetim sistemleri ve işitme cihazları alanlarında trend belirleyen bir kuruluş. Siemens, erken teşhis ve önleyici tedbirlerden, tanı, tedavi ve tedavi sonrası bakıma kadar hasta bakımına ilişkin tüm ürün ve çözümleri aynı çatı altında topluyor. Siemens’in amacı, en yaygın hastalıklara ilişkin klinik iş akışlarını optimize ederek sağlık hizmetlerini daha hızlı, daha iyi ve daha ulaşılabilir hale getirmektir. Siemens Sağlık toplam 51.000 çalışanıyla dünya genelinde faaliyet gösteriyor. 2011 mali yılında 12,5 milyar Avro gelir ve yaklaşık 1,3 milyar Avro kâr elde etti. Daha fazla bilgi almak için lütfen www.siemens.com/healthcare adresi ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here