Simeks, Intelligent Hospital Systems ile Tek Yetkili Distribütör Sözleşmesi İmzaladı


Hastane ve hastane altyapı çözümleri konusunda uzman Simeks, uluslararası distribütörlük anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi.

RIVA tam otomatik IV birleştirme (compounder) sistemi üreticisi Intelligent Hospital Systems (IH Systems), 24 Haziran 2014 tarihinde Türkiye-İstanbul merkezli Simeks Tıbbi Sistemler San. ve Tic. A.Ş. ile Türkiye’deki tek yetkili distribütörlük sözleşmesi yaptığını duyurdu. Sağlık çözümleri sağlayıcısı Simeks, Türkiye, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan ve Irak’ta IH Systems’ın tek yetkili distribütörü olarak hizmet vererek RIVA’nın hastanelerdeki kurulumlarını arttırmayı hedefliyor.

Bu adımın, şirketi uluslararası büyüme alanında konumlandıran bir ortaklık olduğunu belirten IH Systems başkanı ve CEO’su Dr. Niels Erik Hansen, sözlerine şöyle devam etti: “Simeks, sağlık ve medikal teknoloji ürünleri konusunda bilgi sahibi ve saygın bir tedarikçi olarak Türkiye’de ve diğer ülkelerde, RIVA’nın eczane otomasyon çözümleri için yeni fırsatlar oluşturacak. Simeks’in mevcut ürün portföyü ile RIVA, IH Systems’in uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Toplam Doz Çözümü platformunun ardından, Simeks’in hastane eczanesine otomatize ürünler sunmasına olanak sağlayacak.” RIVA, 2008 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Katar, Suudi Arabistan ve daha pek çok ülkedeki hastanelere satılan sistemleri ile tüm dünyada güvenli ve doğru şekilde milyonlarca doz ilaç hazırladı. İlaç hazırlama aşamasında USP<797> uyumlu teknoloji kullanılan RIVA, doğru, genişletilmiş kapasiteye sahip ve ISO Class 5 temiz oda ortamında ayrı ayrı veya toplam dozları otomatik olarak hazırlıyor.

Tam bir otomasyon çözümü

Simeks Tıbbi Sistemler Yönetim Kurulu Üyesi, Elektrik-Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Bahar Sunman, IH Systems’ın otomatize IV birleştirme (compounder) sisteminin, sınıfının en iyisi tıbbi ekipman ve teknolojileri sistemlerinden oluşan ürün yelpazesine yapılan önemli bir ilave olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “RIVA’nın ürün gamımıza dahil olması, hastane eczanesi için baştan sona tam bir otomasyon çözümü sunmamıza olanak sağlıyor. Türk sağlık hizmeti sağlayıcıları, mümkün olan en iyi hasta bakımını sunmak için dünyanın en yenilikçi teknolojilerinin uygulanmasına odaklanıyor. RIVA, ilaçların daha fazla tasarruf edilmesini sağlarken aynı zamanda değerli müşterilerimizin hastalarının güvenli ve doğru şekilde ilaçlarını almasını da sağlayacak.” RIVA sistemleri, hastane eczanelerinin personeline ihtiyaç duymadan ve herhangi bir müdahale olmadan, hastaların tedavi programlarına göre özel ilaç dozları hazırlıyor. Böylelikle ilaç zayiatı önemli miktarda azalıyor ve verimlilik artıyor. Sistem ayrıca, ilaç dozu başına maliyeti azaltıyor ve harcanan her dozu hazırladıktan sonra içeriğini belirleyip etiketleyerek elektronik bir denetleme yapılmasını sağlıyor.

Intelligent Hospital Systems

Intelligent Hospital Systems (IH Systems), hastane ortamı için otomatik çözümler tasarlamaya ve geliştirmeye odaklanan bir medikal cihaz şirketi. Winnipeg, Manitoba / Kanada merkezli IH Systems, şırıngalar ve IV torbaları için steril ortamda ilaçlar hazırlayan tam otomatik bir IV üretim sistemi olan RIVA’yı üretiyor. RIVA’yı kullanan hastanelerde, hasta güvenliği artıyor, doz başına ilaç maliyetini azaltıyor, ilaç hatalarından etkilenme oranları ve zayiat azalıyor.

Simeks

Küresel sağlık sektörü için medikal ekipman ve tıbbi teknoloji çözümleri sağlayan Türkiye sağlık pazarında lider bir şirket olan Simeks, merkezi İstanbul olmak üzere Ankara ve İzmir’de bulunan ofisleri ile radyoloji, kardiyoloji, kadın doğum ve jinekoloji, üroloji, yoğun bakım, ilaç ve malzeme yönetim sistemleri ile hastane lojistiği çözümleri konusunda uzman.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here