Sony, 3D cerrahi görüntüleme sistemini tanıttı

 

Sony, MCC-3000MT kamera, HVO-3000MT kayıt cihazı ve LMD-3251MT 32 inç monitörden oluşan, mikrocerrahi prosedürlerini 3D olarak kaydetmek ve görüntülemek için ideal bir çözüm sunan sistemini 48. Ulusal Oftalmoloji Kongresi’nde sektörle buluşturdu.

 

Türk Oftalmoloji Derneği’nin düzenlediği 48. Ulusal Oftalmoloji Kongresi, Kasım ayında Rixos Sungate Otel, Antalya’da yapıldı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da kongre, birbirinden tecrübeli Türk oftalmologların yanı sıra uluslararası konuklara ev sahipliği yaptı; çeşitli konferanslar, paneller, sempozyumlar, endüstri oturumları, canlı cerrahiler ve kurslar ile katılımcılar, engin tecrübelerini birbirlerine aktarma fırsatı yakaladılar. Yoğun katılımın gözlemlendiği etkinlikte, sektör temsilcileri de oftalmoloji alanındaki yeniliklerini, en son bilimsel gelişmelerin ışığı altında katılımcılara sundular.

Sony’nin kongrede sergilediği sistem, mikrocerrahi prosedürlerini eş zamanlı olarak 2D ve 3D olarak kaydetmek ve görüntülemek için ideal bir çözüm sunuyor. Her türlü mikrocerrahi uygulamasında kullanılmak üzere geliştirilen sistem, cerrahi mikroskoba takılan MCC-3000MT kamera, 3D mikrocerrahi görüntülerini yakalamak ve kaydetmek için tasarlanan HVO-3000MT kayıt cihazı ile bu görüntüleri en iyi şekilde yansıtmak için LMD-3251MT 32 inç monitörden oluşuyor. Bu üstün teknolojili, tıbbi kullanıma uygun 3D sistem her türlü standart uygulamaya uyumlu olmakla birlikte biyomikroskop ve refraktif lazer görüntülerinin 3D kayıtlarının alınabilmesi gibi özel uygulamalar için de çözümler sunuyor. Uyumlu adaptörler sayesinde her türlü mikroskoba ve birçok refraktif lazer cihazına adapte edilebilen MCC-3000MT, bu sayede ilave maliyetleri minimize etmekle birlikte kurulum ve kullanımı da kolaylaştırmış oluyor. Böylece hastane ve cerrahi merkezlerine, mevcut mikroskoplarını değiştirip ekstra masrafa girmeden bu kapsamlı 3D çözümüne sahip olma imkânı veriyor. Sunduğu görüntüleme ve kayıt cihazlarının yanı sıra iş ortakları aracılığıyla projelendirme, kurulum ve satış sonrası desteği ve canlı cerrahi organizasyonu imkânlarını da sunan Sony, hem 2D hem de 3D olarak hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here