Sorgun Devlet Hastanesi Bölge Hastanesi Gibi Çalışıyor


Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Suat Hayri Gözübüyük, hastanenin eksiklerini tek tek gidererek daha modern bir hale getireceklerini söyledi

.Sağlık Bakanlığı’nın yeni yapılanma çalışması kapsa¬mında Sorgun Devlet Hastanesi Başhekimliği gör¬evine getirilen Op.Dr. Suat Hayri Gözübüyük, göreve başladıktan sonra hastanenin araç-gereç bazında eksikleri belirleyip tek tek tamamladıklarını belirterek, “ Hastane¬mizde çalışan 500 civarında personel dahil bir ekip çalışma¬sı yürüterek halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Hastanenin gelişmesi konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Şu anda Sorgun çevresindeki ilçelere bölge hastanesi konumunda hizmet veriyoruz. Günlük hasta sayı¬mız bin 800 ile 2 bin arasında değişiyor. Hedefimiz Sorgun’a ve çevre ilçelerdeki hastalarımıza daha iyi hizmet ve onların ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermektir” dedi.

250 Yataklı Hastane Projesi

Hastane bünyesinde meme kanserinin teşhisindeki en etkin görüntüleme yapan Mamografi cihazı almak istedik­lerini ifade eden Başhekim Gözübüyük, “Yoğun bakım üni-tesindeki eksiklerimizi tamamlayıp teknik imkansızlıkları gidereceğiz. Bunun yanında hastanemize bir arşiv odası yapacağız.” diye konuştu. Sorgun halkının yapılmasını dört gözle beklediği yeni has­tane konusunda da çalışmaların sürdüğüne değinen Gözü-büyük, “Yeni yapılacak 250 yataklı hastanenin projesi Sağlık Bakanlığı tarafından inşaatı yapacak olan TOKİ’ye iletildi. TOKİ proje üzerinde inceleme yapıyor. Hastanenin temeli 2013 yılının Mart-Nisan aylarında atılabilir. Hastanemiz 15 ay içerisinde teslim edilecek.” ifadelerini kullandı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here