Teletıp Hizmeti Ile Diyabet Hastalarının Yaşam Kalitesini Artırmak Mümkün


Acıbadem Mobil Sağlık, 14 – 21 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle diyabet hastalığının kontrol altında tutulmasının önemini vurguluyor. Teletıp hizmeti, diyabet hastalarını “uzaktan takip” ile sürekli kontrol altında tutarak acil durum anında hızlı müdahale edilmesini sağlıyor.

Acıbadem Mobil Sağlık, 14 – 21 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle dolayısıyla diyabet gibi kronik hastalıklarda günlük takip ve kontrolün önemini vurguluyor. Teletıp hizmetiyle sunduğu hızlı çözümlerle hem hastaların hem de hasta yakınlarının içinin rahat olmasını sağlayan Acıbadem Mobil Sağlık, Diyabet Haftası etkinlikleri kapsamında bir de özel kampanya düzenliyor.

Teletıp Hizmetiyle İçiniz Rahat Olsun

Teletıp hizmeti kronik hastalığa sahip her yaştan hasta için büyük önem taşıyor. Teletıp sayesinde diyabet ve tansiyon gibi kronik hastalıklara sahip kişiler cihaz yardımıyla takip edilerek, acil bir durumda hemen müdahale şansı sunuluyor. Hizmet sayesinde kronik hastalığa sahip hastalar kolaylıkla 7/24 izlenebiliyor. Ayrıca istenmeyen durumlar yaşandığında hasta hemen aranarak ne yapması gerektiği konusunda telkinde bulunuluyor ve Acıbadem Mobil Sağlık ekibi hastanın bulunduğu yere ulaşana kadar telefonla destek devam ediyor.

Acıbadem Mobil Sağlık, Teletıp kapsamında hastalarına bir Teletıp cihazı veriyor. Kişiler, cihazı kullanarak şeker ölçümlerini kendileri kolaylıkla yapabiliyorlar. Ölçüm değerleri, bluetoothlu cihazlarla data hattı yoluyla Medikal Çağrı Merkezi’nde bulunan ve Acıbadem Mobil Sağlık hekimleri tarafından 7/24 izlenen ekranlara iletiliyor. Ölçüm değerlerine göre, gerekli görülen durumlarda hastalar, hekimler tarafından anında aranıp, telefonda sağlıklarıyla ilgili yönlendiriliyorlar. Eğer daha acil bir durum olduğu tespit edilir ve müdahale gerekirse, Acıbadem Mobil Sağlık’ın 9 saate kadar yoğun bakım hizmeti verebilecek donanıma sahip ambulansları devreye giriyor ve hastaya yerinde müdahale ediliyor.

Acıbadem Mobil Sağlık’ın Teletıp ürünleri arasında bulunan paketler de önemli avantajlar sunuyor. Teletıp paketinde ‘Kronik Hastalık Takip Programı’ kapsamında hastaların ölçümleri Acıbadem Mobil Sağlık hekimleri tarafından 7/24 dijital olarak takip ediliyor. Teletıp hizmeti sayesinde sadece diyabet hastaları değil, hastanın yakınları da onların sağlığını sürekli ekrandan takip ederek, gelişmelerden haberdar olabiliyor.

Acıbadem Mobil Sağlık

Sağlık hizmetlerini evde, işyerinde ve istenilen herhangi bir yerde sunarak, sağlığı taşınabilir hale getiren Acıbadem Mobil Sağlık, 2008 yılının Temmuz ayında, entegre sağlık zincirinin en önemli parçalarından biri olarak Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde kurulmuştur. Kuruluşunun ikinci yılında sektör lideri olan şirket, bugün pazar payını artırmaya devam etmektedir. Acıbadem Mobil Sağlık’ın 7 gün 24 saat görev yapan Medikal Çağrı Merkezi, yılda yüz binlerce çağrı cevaplamaktadır. Bünyesindeki doktorlar ve sağlık ekibiyle her türlü sağlık problemine çözüm üretebilen Acıbadem Mobil Sağlık, “Acil Sağlık”, “Evde Sağlık” ve “İşte Sağlık” olmak üzere üç ana konuda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, uzaktan kronik hastalık takibi konusunda önemli bir yenilik olan ‘Teletıp Hizmeti’ sayesinde, özellikle tansiyon ve diyabet hastalarının sağlık durumlarının kontrollü izlenmesi ve acil durumlarda müdahalelerin kolaylaşması sağlanmaktadır. Şirket, geliştirdiği ürünlerle binlerce bireysel üye ve yüz binlerce kurumsal üyeye ulaşmış ve bu sayıları her geçen gün arttırmaktadır. Acıbadem Mobil Sağlık, “İşte Sağlık” çözümleriyle hizmet verdiği kurumlarda çalışan memnuniyetini önemli ölçüde artırarak, iş gücü kaybına yol açan sevklerin azaltmayı ve zaman kayıplarının önlenmesini hedeflemektedir. Şirket, Frost & Sullivan tarafından sınıfının en iyisi seçilerek “2012 Pan European Growth Leadership” (2012 Pan Avrupa Yükselen Liderlik) ödülüne layık görülmüş, yüzde 80’in üzerinde büyüme oranıyla mobil sağlık alanında Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketi olarak kayıtlara geçmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here