“Tüm tedavi alanlarına odaklı üretim yapan ilk ve tek biyoteknoloji şirketiyiz”

Algan Grup Sağlık Hizmetleri, ülkemizde ve dünyada, insan yaşamına katkı sağlayacak yenilikçi ürünler oluşturma vizyonu ile çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Algan Grup Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Saylan Utku Bozdağ, firmanın ortaya çıkış hikâyesini ve hedeflerini okuyucularımızla paylaştı.

Algan Grup Sağlık Hizmetleri’nin ortaya çıkış hikâyesi nedir?
Algan Grup Sağlık Hizmetleri; şahsım önderliğinde, sektörde mevcut ürünleri ve tedavi yöntemlerini, yüksek biyoteknoloji kullanarak iyileştirmek ve geliştirmek amacı ile Tıp, Biyomedikal Mühendisliği, Biyokimya vb. alanlarda uzman bilim insanları tarafından 2017 yılında kuruldu. Sağlık alanında yatırım ve araştırmaları şirketleşme öncesine dayanan Algan Grup Sağlık Hizmetleri, dünya genelindeki tıbbi cihaz teknolojilerini ve bioteknolojiyi aralıksız takip etmekle birlikte daha iyiye odaklanarak, yüksek teknoloji ürünü, hızlı etki gösteren ve yan etki insidansı düşük ürünler üretmekte ve Ar-ge’lerini sürdürmekte. Bildiğiniz gibi, dünyada her geçen gün yeni hastalıklar ve salgınlar ortaya çıkıyor. Özellikle Covid-19 sonrası yaşanan hızlı değişim, sağlığın her alanında yeni tedavi yöntemleri ile birlikte yeni cerrahi operasyon sistemleri geliştirilmesini de zorunlu kılıyor.

Ürün çeşitleriniz nelerdir?
Hedefimize paralel olarak, ilk ürünümüz Algan Hemostatik Agent Kanama Durdurucu’ yu ürettik ve GMP standartlarında imal edilen, FOAM, POWDER, LİQUİD, SPONGE ürünlerimizin tüm izinlerini tamamlayarak kullanıma sunduk. Ayrıca Ar-Ge aşamasındaki biyoteknolojik ürünlerimizin çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyoruz. Değişen dünyanın gelişen teknolojisini takip ederek ve yeni teknolojiler geliştirerek, ülkemizde ve dünyada, öncü biyoteknoloji şirketlerinden olmaya odaklandık.

Hedefleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Algan olarak hedefimiz, tedavide hastalıktan bir adım önde olmak, hastaların tedaviye kolay ulaşmalarını sağlamak, sağlık profesyonellerinin cerrahi operasyonlarını kolaylaştırmak, riski azaltarak insanların hayatta kalma olasılıklarını maximum düzeye çıkarmak ve mevcut tüm tedavi alanlarına odaklanarak pazarda yer alan her firmaya rakip olmaktır. % 100 Türk sermayeli olarak kurulan Algan Grup Sağlık Hizmetleri olarak, değişen dünyanın gelişen teknolojisini takip ederek ve yeni teknolojiler geliştirerek, ülkemizde ve dünyada, öncü biyoteknoloji şirketi olmaya odaklandık.
Yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz rakipsiz ürünler ile ülkemizin Teknolojik Tıbbi cihaz ve biyoteknolojik ürünlerde dışa bağımlılığını azaltmak, ülkemizde üretilmeyip yurt dışından getirilen teknolojilei ve geliştirdiği ürünleri yurtdışı pazarlara sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Sizi diğer firmalardan ayıran nedir?
Dünyada kanama durdurucu pazarı 8 milyar USD’ye yaklaşmakta. Bu pazar global firmalar tarafından paylaşılıyor. Bu firmalar üretimlerinde, cerrahi operasyonlar ya da güvenlik güçlerini kullanımına uygun tek bir ürün İle ilerlemeye devam ediyorlar. Biz ise, tüm tedavi alanlarına odaklı üretim yapan ilk ve tek biyoteknoloji şirketiyiz. Bu üstünlüğümüzü kullanarak pazar hakimiyetini elinde tutan tüm global firmalara rakip olacağız. Bu firmaların ürünlerinden daha üstün teknolojiler ile üretilmiş, daha etkili ve daha güvenilir ürünler geliştirerek, dünya üzerindeki en büyük biyoteknoloji firması olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize paralel olarak, ilk ürünümüz Algan Hemostatik Agent Kanama Durdurucu’yu ürettik. Ve GMP standartlarında imal edilen, FOAM, POWDER, LİQUİD, SPONGE ürünlerimizin tüm izinlerini tamamlayarak kullanıma sunduk. Ayrıca ar-ge aşamasındaki biyoteknolojik ürünlerimizin çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyoruz. Ayrıca, değişen dünyanın gelişen teknolojisini takip ederek ve yeni teknolojiler geliştirerek, ülkemizde ve dünyada, öncü biyoteknoloji şirketlerinden olmaya odaklandık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here