Türkiye’nin 7 Yıldızlı Hastanesi Emsey Hospital 1 Yaşında


Türkiye’de sağlık sektörüne olan katkılarıyla birlikte, uluslararası dünya standartlarına uygunluğuyla da öne çıkan Emsey Hospital açılışının birinci yılında yeni hedeflerle hizmetlerine devam ediyor. 

Hastane, 7 yıldızlı hastane konforunu Türk halkının hizmetine sunarak standart hastane hizmeti anlayışına kazandırdığı reformlarla dikkat çekiyor.  Yeni yaşı için yeni hedefler belirleyen Emsey Hospital; üniversite hastanesi projesiyle bilimsel gelişmelere destek vermeyi amaçlarken, çok yakında açılması planlanan onkoloji hastanesiyle de kanserle mücadelede ön saflarda yer almayı hedefliyor.

“Bir Kurumu Değerli Kılan, Ülkesine Olan Katkılarıdır”

Sağlık sektöründe yaptığı yatırımlarla, sağlık turizmine ve ülke ekonomisine katkıda bulunan Emsey Hospital, bünyesindeki değerli ve her biri kendi alanında uzman doktorlarıyla hizmet veriyor. Emsey Hospital Genel Müdürü Cengiz Bozca, Emsey Hospital’ın çalışmalarıyla ilgili görüşlerini şu sözleriyle ifade ediyor: “Bir kurumu değerli kılan, ülkesine olan katkılarıdır. Biz, toplum sağlığı ve ülke ekonomisinin, ticari kaygılardan öncelikli olduğunun farkında bir kurum olarak hizmet vermekteyiz. Kök Hücre Nakil Merkezi’ndeki çalışmalarla toplum sağlığına hizmet verirken, uzman hekimlerimizle de sağlık turizminin hedefi haline geldik. Bünyemizdeki yabancı dil bilen, nitelikli akademisyenlerimiz ve ileri teknolojiye sahip donanımımızla yurt dışında da ilgi görmekteyiz.”

“1 Yılda Dünya Değişir”

Emsey Hospital, açıldığı günden bu yana geçen 1 yılda, Hücre Nakil Merkezi başta olmak üzere, farklı branşlardaki hizmetleriyle, Türkiye’de toplum sağlığına yönelik olumlu gelişmelere imza attı. Emsey Hospital Genel Müdürü Cengiz Bozca, konuyla ilgiligörüşlerini şu sözlerle aktarıyor: “Türkiye’de giderek artan hastane sayısı; teknolojik gelişmelerin doğal bir sonucu olan tedavide geniş olanakları ve kurumların artan sorumluluklarını temsil etmektedir. Biz de bu konuda üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. 1 yıl gibi kısa bir sürede farklı branşlarda verdiğimiz sağlık hizmetleri ve Kurtköy’de tam teşekküllü bir sağlık kurumun ihtiyacını karşılamış olmamız gibi özelliklerimizle farkımızı ortaya koymaktayız. 1 yıl kısa bir zaman dilimi görünse de, zamanı iyi değerlendirmek ve hedeflerine ulaşmak isteyenler için yeterli bir süredir.”

 

Dünya Standartlarında Hizmet

Otel görünümündeki mimari yapısı, hastalarına otel konforunda hizmet vermesi, JCI standartlarına uygun yapısı ve Magnet standartlarında Hasta Bakım Dostu Hastane özelliğine sahip olan Emsey Hospital, hastalarına dünya standartlarında hizmet vermeyi amaçlıyor. 110 servis yatağı, 14 Kök Hücre nakil yatağı, 25 genel yoğun bakım, 4 Koroner yoğun bakım, 8 (KVC) Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahı yoğun bakım, 42 yeni doğan yoğun bakım ünitesi olmak üzere, toplam 200 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastane, akıllı bina otomasyon sistemiyle koordine edilmektedir. Emsey Hospital; kök hücre nakil ünitesinde pozitif ve negatif yönde ayarlanabilir steril havalandırma sistemi, poliklinik ağı, entegre yoğun bakım, klinik bilgi sistemi, VIP üniteler, helikopter pisti, lojistik ve tıbbi giderler gibi özellikleri nedeniyle diğer hastanelerden farklı konumda bulunuyor. 6750 noktadan kontrol edilebilir akıllı bina sistemine sahip ve doğa dostu olarak planlanan hastane, temiz ve atık su arıtma sistemi, kojenerasyon sistemi, sterilizasyon otomasyon gibi hizmetler de Emsey Hospital’ı farklı kılan diğer özellikler arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here