TÜRKİYE’NİN EN BEĞENİLEN İLAÇ ŞİRKETİ: NOVARTIS

Capital Dergisi’nin her yıl yayınladığı “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2015 sonuçları açıklandı. Araştırmada Novartis son üç yılda olduğu gibi bu yıl da ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

1450256956_PeterCatalino_03_016_v01Türkiye’nin önemli ekonomi yayınlarından Capital Dergisi’nin 15 yıldır gerçekleştirdiği ve alanında lider firmaların değerlendirildiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırması bu yıl Adecco ana sponsorluğunda Barem Research’le birlikte hazırlandı. Türk iş dünyasının gündemini belirleyen araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre Novartis, son üç yılda olduğu gibi bu yıl da ilaç sektörünün “en beğenilen şirketi” seçildi.

Şirketlerin çalışan memnuniyeti, kurumsal yönetim ilkelerine göre yönetilmesi, ürün ve hizmet kaliteleri, iletişim ve sosyal medya yönetimleri, finansal sağlamlığı, bilgi ve teknoloji yatırımları, pazarlama yönetimi ve uluslarası pazarlara entegrasyonu gibi 20 kriterin göz önünde bulundurularak değerlendirildiği araştırma, iş dünyasını temsilen 700’ün üzeirnde şirketten 1602 yöneticiye ulaşarak 3 aylık bir saha çalışmasının sonuçlarına göre belirlendi. Araştırma sonucunda Türkiye’nin en beğenilen ilk 20 firması ile ilaç, kimya, finans, dayanıklı tüketim, gıda, bilişim, teknoloji gibi 37 sektörün en beğenilen ilk 3 firması seçildi.

 Araştırma sonuçlarıyla ilgili açıklamada bulunan Novartis Türkiye Ülke Başkanı Dr. Peter Catalino; “Novartis Türkiye olarak bu prestijli listede dördüncü kez sektörümüzün en beğenilen şirketi olarak yer almak bizim için büyük bir onur. Türkiye’deki 60’ıncı yılımızı kutladığımız bu anlamlı yılda çalışmalarımızın böyle önemli başarılarla takdir edilmesi bizi son derece mutlu ediyor ve ‘hastalarımız için başarmak’ hedefinde, özellikle Türkiye’deki hastalar için, doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor” dedi. Novartis’in her yıl global çapta bir çok önemli mecra ve kurum tarafından “en beğenilen şirket” olarak ödüllendirildiğini belirten Dr. Catalino, “Bu vesileyle bizlere bu gururu yaşatan çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here