Türkiye’nin geleceğinde Biyomedikal Mühendisliğin yeri nedir?


Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Teknolojileri AR-GE Topluluğu tarafından düzenlenen “3.Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu”, 2 Nisan 2014 Namık Kemal Üniversitesi Merkez Kampüs Rektörlük Konferans salonunda, 3 Nisan 2014 Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda, 4 Nisan 2014 tarihinde de Tıbbi Cihazlar ve Malzeme Fuarı EXPOMED 2014 İstanbul’da gerçekleşecektir.

Artık geleneksel olarak düzenlenen NKÜ Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumuna üniversitelerin Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi öğrencilerine açıktır.

4 Nisan 2014 tarihinde EXPOMED Tıbbi Cihazlar Fuarında Öğrenci Poster Sunumları yarışması yapılacaktır.

Öğrenci Bildirilerinin Amacı:

Türkiye’de biyomedikal mühendisliği eğitimi alan öğrencileri ve bu alanla ilgilenen bireyleri bir araya getirmek ve çalışmaları için uygun bir platform oluşturmak. Biyomedikal alanda eğitim gören öğrenciler ve alanla ilgilenen bireyler arasında bilgi paylaşımının sağlanması ve çözüm aranması amaçlanmaktadır.

Öğrenci Bildirilerinin Hedefi:

Biyomedikal alanında yer alabilecek her türlü çalışmanın kabul edileceği, lisans düzeyinde olan bireylerin çalışmalarını sunma, tartışma ve değerlendirilme olanağı bulabileceği bir etkinlik olması hedeflenmektedir.

Bildiri Konuları Ve Değerlendirilmesi:

NKÜ 3.Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumunda sunulacak öğrenci poster sunum bildirileri için biyomedikal alanda ilgili olan çalışmalar kabul edilecektir. Konu seçimi tamamen poster sunumunu hazırlayacak bireyin tercihine bırakılmıştır. Değerlendirmede Düzenleme Kurulu poster bildiri özetlerini değerlendirecektir. Bildirilerin daha önce herhangi bir yerde sunulmamış ve bastırılmamış olması gerekmektedir. Sempozyumda yer alacak Öğrenci Poster Bildirileri Sempozyum bildiri kitapçığında yayınlanacaktır.

Ayrıca Medikal Sektör Temsilcilerinin, üniversitelerin öğretim üyelerinin ve öğrencilerin değerlendirilmesi sonucunda yapılan oylamada en çok oyu alan kişiye Proje Teşvik Ödülü verilecektir. Poster sunumu yapan kişilere de sertifika verilecektir.

  • Bildiri Özeti Son Gönderme Tarihi: 28.02.2014
  • Kabul Edilen Bildirilerin Duyurusu: 07.03.2014
  • Tam Metin Bildiri ve Poster  Teslim Tarihi: 21.03.2014
  • (Posterler PDF halinde [email protected]  adresine gönderilmelidir.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here