TÜYAP-REED Ortaklığı Resmen Başladı


Yap
ılan anlaşma, tıp alanındaki EKSPOMED ve LABTEK fuarlarını da kapsıyor.

Dünya fuarcılık pazarında 3000 çalışanı ve 40 ülkede hazırladığı 500’e yakın fuar ile faaliyette bulunan ngiltere merkezli fuarcılık şirketi REED Exhibiti-ons ile Türkiye’de 500 çalışana ve beş şehirde fuar mer­kezlerine sahip, yılda 110 fuar gerçekleştiren TÜYAP ara­sında bir ortaklık anlaşması imzalandı.

Ortak Hareket Edilecek Fuarlar

Her iki grubun toplamda 85 yıla varan mesleki tecrübeleri, TÜYAP grubu şirketlerinden Tüyap Fuarcılık Anonim Şirketi ile REED grubu şirketlerinden Reed Cee GmbH işbirliği ile Reed Tüyap Fuarcılık Anonim Şirketinde birleştirildi. Baş­langıçta Tıp, Ambalaj, Gıda işlem ve Gıda ana başlıkları altın­da hazırlanacak fuarlar için sürdürülecek bu işbirliğinde TÜYAP’ın 20 yıla yakın bir süredir hazırladığı Tıp alanında Ekspomed ve Labtek Fuarları, Ambalaj Endüstrisi konusun­da; Avrasya Ambalaj ve Gıda işlem Fuarları ile Foodist Gıda Fuarı, Mamtek istanbul Mağaza, Market Donanımı ve Lojisti­ği Fuarı, Özel Markalı Ürünler ve Otel, Lokanta Endüstrisi için hazırlanan Horeca istanbul fuarları “Reed Tüyap Fuar-cılıkAnonim Şirketi” tarafından gerçekleştirilecek.

Ticaretin Daha da Gelişmesini Sağlayacak

Basın toplantısında ortaklık ile ilgili görüşlerini açıklayan TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal; “Günümüzde güvenilir kurumlar tarafından doğru hazırlanan ticari fuar­lar katılımcılarına ve ziyaretçilerine işlerini büyütmek ve geliştirmek için çok etkili bir fırsatlar dünyası ve iletişim imkanları sunuyor. Küresel ortaklık ve girişimler ile çok daha etkili bir hâle getirilebilen bu çaba

ortaklığı ile de ülkemiz ve bölgemiz ticaretinin gelişmesin­de çok olumlu bir rol oynayacaktır. Başlangıçta bir grup istanbul fuarı için gerçekleştirilen işbirliği REED grubunun altı (6) milyon, TÜYAP’ın üç (3) milyon ziyaretçisine ve on binler ile ifade edilen fuar katılımcı kuruluşlarına çok farklı fırsatlar sunacak, onların yeni pazarlarda etkili oyuncular olmalarına imkan sağlayacaktır. Bu ortak girişim ile üretici ve ihracatçı firmalarımıza daha geniş pazar olanaklarının bulunmasının, daha ileri tekno­lojilerle tanışmalarının, rekabet güçlerinin arttırılmasının yolu açılacak, özellikle istanbul’un dünya fuarları içindeki öneminin hızla artması ile yabancı firmaların da Türkiye’de kalıcı yatırımlara yönelmeleri teşvik edilirken Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılı 2023’ün bugünden hedefle­nen dış ticaret boyutlarına ulaşmasında önemli bir yen basamak inşa edilmektedir” şeklinde konuştu.

REED için En İdeal Ortak

Basın toplantısında REED Exhibitions adına söz alan CEO Mike Rusbridge ise; “TÜYAP, Avrasya fuarcılık pazarı için­de saygın ve çok önemli yeri olan Türkiye’nin lider fuarcı­lık kuruluşudur. Ortaklığımız REED Exhibitions adına stratejik bir öneme sahiptir. Bu ortaklık global şirket ağı yapımızı yerel deneyimler ile tamamlarken, TÜYAP ile bir­leşen portföyümüzün ortaya çıkaracağı sinerji müşterileri­mize sunabileceklerimizi arttırmamız için bize eşsiz fırsat­lar sunuyor. Engin bilgi birikimi ve 33 yıllık deneyimi ile TÜYAP, önemli bir büyüme bölgemiz olan Türkiye paza­rındaki portföyümüzü geliştirmede REED için ideal bir ortak olmakta” açıklamasını yaptı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here