Acto Yeni Pazarlara Açıldı


Hastane Enfeksiyonlar
ına yönelik dezenfektanlarda kendini kanıtlamış olan Acto moleküler biyoloji ve genetik ürünleriyle de piyasada.

Acto GmbH firmasının girişim amacı, Hastane Enfeksiyonlarına yönelik dezenfektanlar, antisep¬tikler, temizleyiciler ve bakım ürünleri, kozmetik ürünleri, MRSA ve VRE’ye etkili Yara bakım ürünleri endüstriyel temizlik, gıda temizlik ve dezenfektan grubu bioteknolojik ve genetik ürünlerinin üretim, satış-pazarla-ma ve dağıtımını yapmaktır. Ürünler GMP, 93/42/EC, EN SO 13485: 2003, DİN EN ISO 9001:2000, CE gibi kalite standart sistemleriyle üretilmekte ve kontrol edilmektedir. Actoanid grubu alkol içermeyen yer ve yüzey dezenfektan¬ları ile alkole ve neme hassas yüzeylerin daha kolay, hızlı dezenfeksiyonunu hedefleyen firma bu ürünlerini 2012 de pazara sunmuş pazarda iyi bir satış yakalamış, tüm alan¬larda kullanımını sağlamıştır. Ürünlerin en büyük avantajı ise MRSA / VRE ve tüm dirençli bakterilere etkin olması ultrason probları, küvezlerde kullanılabiliyor olmasıdır. Toksik ve alerjik etkisi olmaması sebebiylede bir çok sağ¬lık personeli tarafından tercih edilen ürünlerdir. MRSA ve VRE’ye etkili Yara bakım ürünlerini pazara sun¬muş, bu konuda da tüm etken maddelerin yerine kullanıla¬bilecek tek etken madde “poLiheksanid”Lİ Actolind grubu ürünlerini Türkiye ile tanıştırmıştır. Kronik ve iyileşmeyen yaralar için yalnızca Actolind kullanmak yeterli olmuştur. Tüm dirençli bakterilere etkilidir.
Yeni ürün grubu ise Genetik, Moleküler Biyoloji ürünleri¬dir. Hem Almanya hem de Türkiye’de uzman Gen mühend¬isleri ve biyologlarla çalışmaya başlayan firmanın Genetik Laboratuvarları kurmak amacı ile seçkin bir çok hastane ile görüşme halinde olduğunu söylemeliyiz. Firma sadece genetik hastalıkların tanısında kullanılan kitleri üretmekle kalmamış, bu ayki konumuz olan enfeksiyon ile ilgili de tanı kitlerini de üretimine almıştır. Viral, bakteriyalve fun-gal tanı kitlerinin yanı sıra gıda için son derece önemli olan Salmonella tanı kiti geliştirmiştir. Genetik Ürün grubu ise; DNA izolasyon kitleri, RNA izolasyon kitleri, PCR Enzimler, PCR Master karışımları, DNA Marker, PCR da kullanılan tamponlar, Bakteri tanı kitleri, Virüs tanı kitleri, Mantar Tanı kitleri, Parazit tanı kitleridir.

Firmanın her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini gös­tereceğini ve pazardaki yerini daha da sağlamlaştıracağını ifade eden Ahmet Kılıç 2012nin son çeyreğinde başka ülkelerde de yeni fabrikalar, genetik tanı merkezleri kura­cağını söyledi. 2013 yılında daha gelişmiş ürünlerle piyasa­da olacaklarının sinyalini verdi. Dünya genelinde bayileri ile satışını yaptıkları ürünlerinin Türkiye genelinde sadece konusunda uzman kişilere bayilikler verileceğini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here