Yaz içeceklerinde diş hassasiyeti

Yaz içeceklerinde diş hassasiyeti!

Hassas dişler nedeniyle şiddetli ağrı veya rahatsızlıkla karşı karşıya kalabilirsiniz ve nedenleri ortadan kaldırmak için olası tedaviler vardır. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş hassasiyetini azaltmak için önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

En sevdiğiniz soğuk içeceğinizden bir yudum almaktan korkuyor musunuz? Ya da en sevdiğiniz dondurmadan bir ısırık almaktan? Soğuk içeceklerin neden olduğu şiddetli ağrı hissediyorsanız, diş etlerinizin derinlerine kök salmış bir sorununuz olma ihtimali yüksektir. Hassas dişlere sahip olma eğiliminde olan kişiler çeşitli problemler yaşayabilir. Belirtiler bazen hafiftir veya bazen çok şiddetli olabilir.

Peki, diş hassasiyetinden nasıl kurtulursunuz?

* Hassasiyet giderici diş macunu kullanımı, hassasiyeti tedavi etmek için gerekli prosedürlerden biridir. Bu diş macunu ayrıca hassas bir dişle ilgili diş ağrılarını da engelleyebilir. Ancak, hassasiyetin sebebi çürük ise hassasiyet giderici macun işe yaramayacaktır.

* Yumuşak kıllı diş fırçası tercih edin ve günde en az iki defa dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Ancak fırçalama süresi 3 dakikadan daha uzun olmamalıdır.

* Asitli içecekler veya yiyecekler diş minenize zarar verebilir. Asidik sıvıları tükettikten sonra yapabileceğiniz başka bir şey daha fazla su içmektir.

* Ağrı şiddetlenerek artıyorsa, en kısa zamanda diş hekiminize görünmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here