Yeni; Stratasys 3D Printer

0
4365

2080_300 Dental laboratuvarların hizmetlerine nitelik ve hız katan, çok yönlü ve ekonomik yardımcı; 3D Printer

Objet30 Dental Prime 3 boyutlu yazıcı, zahmetsiz, düşük maliyetli ve kapsamlı dental modeller ve masaüstü aparatları üreterek, dijital diş teknisyenliğini gelişimine katkı sağlıyor. 3D baskı cihazları üretiminde dünya lideri olan Stratasys Ltd. Objet30 Dental Prime adlı yeni ürününü küçük diş laboratuvarlarının kendi bünyesinde geniş kapsamlı modeller ve aparatlar üretebilmesine imkân sağlayan kaliteli, maliyeti düşük bir 3 boyutlu yazıcı olarak tanıtıyor.

Boyutu küçük olan Objet30 Dental Prime boyundan beklenmeyecek çok yönlü kulanım olanağı sağlıyor. Kullandığı 3 boyutlu baskı seçenekleri; yüksek kalite ve yüksek hız şeklinde ikiye ayrılıyor.

Yüksek kalite 3 boyutlu baskı seçeneğinde; üstün nitelikli, pürüzsüz ve karmaşık yüzeyler kopyalanıyor. Köprü, kuron ve protez modellerindeki çok hassas mekanizmaya sahip (16 mikron kalınlığında) bölgeler gibi…

Yüksek hızda 3 boyutlu baskı seçeneğinde; yüksek verimlilikte cerrahi ve ortodontik modeller için hızlandırılmış üretim gerektiren (28 mikron kalınlığında) kopyalamalar yer alıyor. Her iki seçenek de daha küçük diş laboratuvarlarının dışarıdan destek gereken bu uygulamaları kendi bünyelerinde gerçekleştirmelerine imkân veriyor. Teslimat süresinin kısalması, müşteri memnuniyetinin artması gibi unsurlar sayesinde; düşük maliyetle yüksek verimlilik elde etmelerini mümkün kılıyor.

Stratasys Objet30 Dental Prime’ın çok yönlülüğü üç farklı PolyJet 3 boyutlu baskı malzemesi ile sürdürülüyor:

VeroDentPlus (MED6902080b_300) – Koyu bej rengi bu malzeme, karmaşık modellerin üretiminde üst düzey sağlamlık, hassaslık ve dayanıklılık sunuyor.

Clear Bio-compatible (MED610) – Kobalt-krom hassas döküm geçici parça protez (RPD) gövdelerinin ve cerrahi modellerin üretiminde vazgeçilmez. Ağız içine geçici olarak montajı konusunda tıbbi onay alan bu malzeme sayesinde üretilen protezlerin performansı maksimuma çıkıyor.

VeroGlaze (MED620) – Renk uyumu için tasarlanan A2 ışık kırıcı ile opak biyo-uyumlu malzeme kaplama provaları, tanısal mumlamalar ve net ayar tablaları için ideal.

Küçük diş laboratuvarlarının kendi teçhizatlarını ve modellerini, kendi bünyelerinde üretmelerine imkân veren, Objet30 Dental Prime 3 boyutlu yazıcı dış kaynaklara olan ihtiyacı önemli ölçüde azaltarak, rekabet gücünü arttırıyor.2080c_300

Stratasys Dental Çözümler Genel Müdürü Steffen Mueller şunları söyledi. “Stratasy’in küçük ve büyük dental laboratuvarların farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler sunma konusundaki hizmetleri kompakt, çok yönlü baskı çözümüyle devam etmektedir. Müşterilerine rekabet gücü olan dijital dişçilik hizmetleri sunmalarını sağlayan üstün kalitede üç boyutlu baskı teknolojisini tüm dental laboratuvarların kullanımına sunuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here