Yüksek Devirli Yeni Cerrahi Motorlar Türk Sağlık Sektörünün Hizmetinde

0
2887

29Beyin cerrahi, ortopedi, KBB ve plastik cerrahi amaçlı kullanılabilen yüksek devirli yeni cerrahi motor sistemleri, şimdi Türkiye’de!

AR-GE çalışmalarıyla, bir yandan var olan medikal ekipmanları sağlık sektörünün değişen ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden geliştiren, diğer yandan da, kullanıcı dostu yeni teknolojiler ortaya çıkaran ACENDIS, cerrahi uygulamalar için “Powered Precision” markalı yüksek devirli cerrahi motorları, Türk Sağlık Sektörü ile buluşturuyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre ACENDIS, çok yakında çok farklı ve amaca uygun yeni ürünlerin de müjdesini veriyor. Bunlardan biri, gelecek yıl lansmanı planlanan “ultrasonik kemik kesici ve yüksek devirli cerrahi motor entegre sistemi” olacak. Bu yeni sistem geliştirilmiş teknolojisiyle dünyada bir ilk olma özelliğine sahip.

Yeni motorlar cerrahinin birçok alanında kullanılabiliyor.

ACENDIS’in sektöre sunduğu “Powered Precision” markalı motorlar, Beyin ve Sinir Cerrahi, Ortopedi, KBB ve Rekonstrüktif ile Plastik Cerrahi alanlarında beklentileri karşılayabilen, güçlü ve kullanıcı dostu teknolojisi ile öne çıkıyor. Beyin cerrahi amaçlı Powered Precision yüksek devirli cerrahi motor; 90.000 rpm devir özelliği, yüksek tork gücü, düz, açılı, tüplü ataçmanları, perforatör motor, reusable-disposable perforatör ve delici-kesici drill uçları ile tüm ihtiyaçları karşılayan tam teşekküllü sistemler olarak dikkat çekiyor. Ortopedi amaçlı motor sistemlerinde ise, tüm ihtiyaçları karşılayacak tipte ve özellikte ataçmanların yanı sıra steril edilebilir kablo ile batarya problemleri yaşanması ve bundan dolayı operasyonların kesintiye uğraması riski ortadan kaldırılıyor. KBB ve Plastik Cerrahi amaçlı Powered Precision motor sistemleri de çeşitli aksesuar ve mikro salınımlı kesici parça seçenekleri ile oldukça fonksiyonel.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here