“Cleanroom” Fuarı  

30“Temiz Oda Teknolojileri” olarak da anılan sektörü, uzmanları ile buluşturacak Cleanroom Fuarı, 16-18 Nisan 2015’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde açılıyor. Fuar özellikle Nükleer, İlaç, Kimya, Savunma Sanayi, Gıda, Kozmetik, Elektronik ve Optik Endüstrileri için artık Türkiye’de de zorunlu olacak standartlar nedeniyle büyük önem taşıyor.

Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen Cleanroom Fuarında, tesislerin tıbbi veya endüstriyel faaliyetlerinin yürütüldüğü; tam kontrollü ortam gerektiren her türlü üretim, kontrol, ameliyathane, laboratuar ve AR-GE mekânlarının tüm donanımını kapsayan ürün ve hizmetler tanıtılıyor.

Bu özel mekanların projelendirilmesinden ve tasarımından yapımına; donanım niteliklerinden işletme modellerine kadar bir dizi uluslararası standart, “Temizoda” ve steril ortamlar uzmanlığı ile teknolojisi yine ilk kez “Cleanroom” fuarında sergileniyor.

Cleanroom teknolojisine en çok sağlık, ilaç, üretim, nükleer, savunma sanayi, gıda işleme, kimya, biyoteknoloji, kozmetik,  elektronik ve optik endüstrileri ihtiyaç duyuyor. Fuarda sergilenen teknolojik yenilikler, uzmanları ve kurumları bir araya getiriyor.

Konusunda uzman yerli ve yabancı profesyoneller, akademisyenler ve sektörün önde gelenleri tarafından sunulan panel ve seminerler ile Cleanroom sektöründe dünyadaki gelişmeler, standartlar ve yenilikçi ürünler sunuluyor ve tartışılıyor.

Cleanroom etkinlikleri kapsamında 16 Nisan 2015’te “ASHRAE Turkish Chapter” tarafından “Temiz Oda Sistem Tasarımı” adlı panelde; “Temiz Oda Tasarımı ve Projelendirilmesi”, “Hava Filtrelerinde Enerji Tasarrufu” ve “Temiz odalarda nem kontrolü” gibi başlıklar tartışılıyor.

İSEK (İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi) tarafından 17 Nisan 2015’te düzenlenen “Biyomedikal Cihaz ve Nanoteknolojide Araştırma Odaklı Temiz Odalar: İhtiyaçlar ve Çözümler” adlı panelde “Fikirden Üretime Medikal Cihaz Araştırması ve İhtiyaçlar”, “Temiz Oda Kullanım Alanları ve Önemi”, “İhtiyaca Yönelik Temiz Oda Tasarımı” gibi konu başlıkları konuşuluyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri (LifeSci) temiz odasından örnek projeler sunuluyor.

Fuar, laboratuvar görevlileri, tesis yöneticileri, teknik yöneticiler, teknisyenler, üretim/proses yöneticileri, BT sistem yöneticileri, tesis mühendisleri ve kalite/kontrol/sertifikasyon profesyonelleri tarafından yoğun ilgi görüyor.

EMEA Bölgesinin (Avrupa, Orta Doğu ve Asya) tek uluslararası etkinliği olan Cleanroom Fuarı, Kuzey Afrika’dan, Ortadoğu’dan, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerden yoğun ziyaretçi trafiğine tanık oluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here