KONGRE’YE EN YÜKSEK KATILIM TÜRKİYE’DEN !

4.Avrupa Kulak Burun Boğaz Kongresi, Prof. Dr. Ferhan Öz başkanlığında, 7-11 Ekim tarihlerinde, Barcelona’da düzenlendi. Kongreye bir çok ülkeden uzmanlar katıldı.

Katılımcıların çoğunluğunun bilimsel programdan sorumlu olduğu oturumlara en yüksek katılım ise; 253 kişi ile Türk hekimler tarafından gerçekleştirildi. Rinoloji, Larengoloji ve Yüz plastiği başta olmak üzere düzenlenen dokuz bilimsel kursa genç hekimler yoğun ilgi gösterdi.

Kongrenin onur konuğu, Prof. Dr. Eugene Myers açılış konuşmasında;“Kongredeki temel amacımız eğitim yoluyla uzmanlığımızın klinik uygulamasının standardını ilerletmektir. Eğitim birincil hedef olmakla birlikte bu toplantılar ve bilimsel oturumlar kendi alanımızdaki uzmanlarla iletişim ve etkileşim kurma, bilgi ağı oluşturma ve paylaşma, sinerji oluşturma ve işbirlikçi çabaları geliştirme konusunda harika bir fırsat sunmaktadır.” dedi.

Kongrede gerçekleşirken , Avrupa Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi yeterlilik sınavı sonrası ,Avrupa Tıp Uzmanları Birliği (UEMS) Başkanı Ulrik Pedersen, 2016 yılında en yüksek sınav başarısı gösteren iki uzmana birincilik ödülünü verdi.

#ferhanoz, #kulakburuzbogaz, #kongre, #tip

Popüler Yazılar