Alerji tedavi edilmediğinde astıma yol açabilir!


Sağlıklı bir yaşam ancak iyi işleyen bir bağışıklık sistemi ile mümkün olur. Bağışıklık sisteminin yetersiz çalışması ciddi ve yaşamı tehdit edebilen hastalıklara neden olurken, gene aynı sistemin yersiz ve aşırı tepkileri olan allerjiler de yaşam kalitesini düşürmekten astım gibi rahatsızlıkların nedeni olabilir.

ART Tıp Merkezi Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Murat Unan, tamamen doğal özellikle hamileler, çocuklar, yaşlılar ve ilaç kullanamayan hastalarda uygulanabilen alerji ve tedavileri hakkında bilgi veriyor.

Allerjik hastalıkları olan bireyler, normal şartlarda bir bağışıklık tepkisine gerek duyulmayacak çiçek polenleri, gıdalar veya hayvan tüylerine karşı aşırı reaksiyonlar gösterirler. Bu reaksiyon, ağırlıklı olarak bedenin dışarı ile temasta olan deri, solunum yolları ve sindirim sistemi gibi yüzeylerinde gerçekleşir. Buna göre kişinin duyarlılığına ve genetik altyapısına göre egzama, saman nezlesi, astım veya gıda allerjileri oluşur.

Tamamlayıcı ve Bütünsel Tıp açısından bakıldığında, bağışıklık sisteminin aşırı tepkilerini çeşitli uyarı ve regülasyon (düzenleme) tedavileri normal düzeyine çekmek mümkündür. Ancak bu tedavilerin başarılı olması için, en başta bağışıklık sistemini şekillendiren bağırsak yüzeyi ve bakteri dengesinin yeniden oluşturulması gerekir. Diğer yandan, allerjik reaksiyonlarda ortaya çıkan atık maddelerin de dokulardan uzaklaştırılması tedavi başarısını arttıran yaklaşımlardır.

Allerji şikayetleri olan bireylere aşağıdaki tamamlayıcı tedavi yaklaşımları sunulabilmektedir:

– Nöralterapi ile hücrelerin ve içinde yaşadıkları ortamın işlevlerini regüle edilir. Ayrıca, bedendeki bütün organ sistemlerinin uyum içinde çalışması sağlanır.

– Akupunktur ile bedenin kendi enerji dengesini (chi) yeniden kazanması sağlanır. Bu yöntemle ayrıca bağışıklık ve hormon sistemleri normal işlevlerine yönelmek üzere uyarılırlar.

– Özel frekanslı manyetik alan ve biofoton uygulamaları hücreler arasındaki dengenin oluşmasına yardım eder.

– Uyarılmış oksijen tedavisi (singlet oxygene energy) ile bütün hücre ve dokuların canlanması sağlanır.

– Kişiye özel besinlerin değerlendirilmesi ile uygunsuz gıdaların yükünü azaltılır. Sağlıklı beslenme ve yaşam alışkanlıklarının hayata geçirilmesi için ortaklık kurulur.

– Mikrobiyolojik düzenlemeler ile Candida adlı mantarın uzaklaştırılması sağlanır. Ayrıca, bağırsak bakteri dengesi yeniden oluşturulur.

– Allerji hastalarında sıklıkla görülen duygusal blokajlardan arınmak, yaşam kalitesini arttırır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here