Bıçakcılar, St Jude Medical’in biyolojik kalp kapağı Trifecta’yı Türkiye pazarına sundu


Dünyanın en yüksek hemodinamik performansını sağlayan biyolojik kalp kapağı olma özelliğini taşıyan ve St. Jude Medical tarafından tasarlanarak üretilen Trifecta, Bıçakcılar güvencesiyle Türkiye pazarına sunuldu.

Bıçakcılar Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Ercüment Bilgen, “2010 yılından beri Almanya ve Fransa başta olmak üzere dünyanın her tarafında 30 bin adetten fazla takılan Trifecta’yı ürün gamımıza eklemekten dolayı son derece mutluyuz. Trifecta ile artık hastalar ameliyet sonrası yaşamlarını daha kaliteli ve rahat sürdürebilecek” dedi.

Türkiye’nin lider tıbbi cihaz ve tek kullanımlık tıbbi ürünler üreticisi Bıçakçılar, ürün gamına St. Jude Medical’in tasarladığı ve ürettiği biyolojik kalp kapağı Trifecta’yı da ekledi. Şu anda dünyanın en yüksek hemodinamik performansını sağlayan biyolojik kalp kapağı olma özelliğini taşıyan Trifecta özel olarak aort darlığı için üretildi. Bıçakçılar Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Ercüment Bilgen, Trifecta’nın halen pazarda kullanılmakta olan stentli biyoprotez kalp kapakları arasında en fazla etkili açılma alanı sunan kapak olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Kilit performans kriterleri olan yerleştirebilirlik, hemodinami ve dayanıklılık alanlarının üçünde de olağanüstü yetkinlik sergileyen Trifecta kapağı, hastaların yaşam kalitesinde iyileşmeler sağlamak için geliştirildi. St. Jude Medical tarafından 2000 yılında araştırmalara başlandı ve 2007 yılından beri 1000 hastada Trifecta’nın klinik çalışmaları yapılıyor. 2010 yılından bu yana da Almanya ve Fransa başta olmak üzere dünyanın her tarafında 30 bin adetten fazla Trifecta takıldı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here