Fakülte ve Hastane Binasını Kendi Yapacak


Yozgat Bozok
Üniversitesi Yeni Hastane ve Fakülte Binasını Kendisi Yapacak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve tam teşek­küllü hastaneyi 2013 yılının bütçe planına dahil ede­rek inşaatına başlayacaklarını söyledi. Bozok Üniversites Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin yakın gelecekte sadece Yozgat’a veya bölgeye değil tüm Türkiye’ye hizmet verecek önemli bir sağlık merkezi olacağını belirterek, “Tıp Fakültesi Morfoloji bina­sı ve tam teşekküllü hastanemiz ile ilgili projemiz hazır. Projemizi Ankara’da bir dizi görüşmeler ile gerekli birim­lerle de paylaştık. Projemizin hayata geçirilmesi ile ilgili olarak siyasi ve bürokratik zeminde destek aldık” dedi.

Tam Teşekküllü Bir Hastaneye İhtiyaç Var

Var olan Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin htiyacı karşılayamadığını bu nedenle daha büyük ve tam teşekküllü bir hastane ihtiyacının doğduğunu ve bu ihtiyacı gidermeyi amaçladıklarını ifade eden Uçar, “Üniversitemiz Erdoğan Akdağ Kampus alanına inşa edilecek olan Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve Hastanesi, derslik, laboratu­ar, idari ofis, öğretim elemanlarının odaları ile sosyal alan­lardan oluşuyor. Sağlıkla ilgili birimlerinin de bu bölgeye taşınarak fakültenin güçlendirilmesi ile geniş bir coğrafya­da bölgeye hizmet verecek bir sağlık kampüsüne dönüştü­rülmesini öngörüyoruz” diye konuştu.

Hem Sağlık Hem Eğitim Hamlesi

Tıp Fakültemiz ve Hastanesinin, üniversitenin topluma açı­lan en önemli kapısı olacağını vurgulayan Rektör Uçar, “Yeni Hastane binasının yapımı bütçe görüşmelerine dahil edilerek Üniversitemiz Yatırım Planında yer alacak. Proje­nin yapımı ile bölgenin ihtiyaç duyduğu hastane oluşturul­muş olacak. Üniversite hastanesi hizmete girmesi ile Yoz­gat halkı daha kaliteli sağlık hizmeti alacak ve çevre illere gitme ihtiyacı ortadan kalkacak.” dedi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here